ریشه دوزی و ریشه بافی

هنگامی که شما فرش مورد نظر خود را خریداری میکنید پس از گذشت سالها از استفاده و شستشو شاهد از بین رفتن و پوسیدگی ریشه ها هستید که این امر موجب از بین رفتن زیبایی ظاهری فرش و قالی میشود و موجب میشود تا فرد دچار گله مندی و ناراحتی از این موضوع شود.یکی از دلایل این موضوع استفاده نادرست و نگهداری اشتباه از فرش و قالی میباشد برای مثال هنگام شستشو فرش شما باید از مرغوب ترین مواد شوینده استفاده کنید و میزان مصرف و بکارگیری آنرا قبل از شستشوکاملا بسنجید تا دچار مشکلات پوسیدگی در گذر زمان نشوید. متاسفانه باورهای غلطی در این زمینه وجود دارد که استفاده زیاد از مواد شوینده مانند مایع سفید کننده موجب بیشتر تمیز شدن فرش میشود اما به طور کاملا صریح و واضح میتوان گفت که استفاده از چنین شوینده هایی فقط موجب آسیب دیدگی تارو پود و ریشه های فرش میشود و شما نباید در مصرف آنها افراط کنید.
اما برخی اوقات شاهد مراجعه و تماس های مکرری از سوی مشتریان مبنی بر ترمیم ریشه و به عبارت دیگر ریشه دورز و ریشه بافی هستیم.با توجه به این موضوع قالیشویی های خدمت جدید را برای مشتریان خود در نظر گرفتند که به نام ریشه دوزی میباشد و عمدتا برای فرش هایی میباشد که دچار پوسیدگی از ناحیه ریشه شده اند . امر ریشه بافی بسیار تخصصی میباشد و فرد باید داری مهارت و تبحر خاصی در این زمینه باشد زیرا ریشه فرش بعنوان یکی از مهمترین و حساس ترین بخش های فرش میباشد و یک اشتباه کوچک در زمان ترمیم ممکن است موجب آسیب دیدگی بیشتر آن شود.
با توجه به این موضوع قالیشویی ها سعی بر این دارند که برای انجام امر ریشه زنی از خبره ترین افراد استفاده کنند تا بهترین نتیجه را برای مشتریان خود حاصل کنند. اما پیشنهاد میشود که اگر قصد دارید تا فرش خود را بشویید در منزل اقدام به انجام این امر نکنید زیرا شستشوهای غیر اصولی موجب بروز مشکلاتی اعم از پوسیدگی ریشه فرش میشود و سعی کنید همیشه فرش های خود را به قالیشویی های معتبر در جهت شستشو تحویل دهید زیرا عملیات شستشو کاملا استاندارد میباشد و از استاندارد های خاصی نیز پیروی میکند و از همه مهمتر میزان و نوع شوینده ها در قالیشویی ها قبل از شستشو بررسی میشود و سپس قالی وارد مرحله شستشو میشود.
اما با این توضیحات و مسائل پیش آمده بازهم ریشه های فرش شما دچار پوسیدگی شد میتوانید جهت ریشه دوزی و ریشه بافی قالی و فرش خود به قالیشویی تماس بگیرید تا پرسنل ما در اسرع وقت در جهت دریافت فرش در محل حور یابند.